Dick Advocaat
 
Geboren: 27 september 1947 in 's Gravenhage (Nederland).
Positie: Middenvelder.
Amateurclubs: ADO (jeugd).
Debuut als prof: 21 mei 1967: ADO - GVAV 3-0.
Laatste wedstrijd als prof: 11 maart 1984: FC Utrecht - AZ '67 1-7 (na 60 minuten vervangen door Dwight Flight).
Seizoen
Club
Wedstrijden
Doelpunten
 
1966/'67
1967/'68
1968/'69
1969/'70
1970/'71
1971/'72
1972/'73
1973/'74
1974/'75
1975/'76
1976/'77
1976/'77
1977/'78
1978/'79
1979
1979/'80
1980
1980/'81
1981/'82
1982/'83
1982/'83
1983/'84
ADO
ADO
ADO
ADO
ADO
FC Den Haag
FC Den Haag
Roda JC
Roda JC
Roda JC
Roda JC
VVV
VVV
VVV
Chicago Sting (Verenigde Staten)
FC Den Haag
Chicago Sting (Verenigde Staten)
Sparta
Sparta
Berchem Sport (Belgi)
FC Utrecht
FC Utrecht
2
3
14
29
33
34
32
33
31
34
23
20
33
21
32
11
31
28
33
10
24
15
0
0
0
1
0
2
4
1
0
1
0
2
4
0
3
1
1
4
2
0
0
0
Totaal Nederland
Totaal Belgi
Totaal Verenigde Staten
449
10
63
22
0
4

Trainer

Seizoen
Club
1981/'82
1982/'83
1983/'84
1984/'85
1985/'86
1986/'87
1987/'88
1988/'89
1989/'90
1990/'91
1991/'92
1991/'92
1992/'93
1993/'94
1994/'95
1994/'95
1995/'96
1996/'97
1997/'98
1998/'99
1999/'00
2000/'01
2001/'02
2001/'02
2002/'03
2003/'04
2004/'05
2005/'06
2005/'06
2006
2007
2008
2009
2009/'10
2009/'10
DVSP (amateurs)
DVSP (amateurs)
DVSP (amateurs)
KNVB (assistent-bondscoach)
KNVB (assistent-bondscoach)
KNVB (assistent-bondscoach)
Haarlem
Haarlem
SVV
SVV
SVV/Dordrecht '90 1
KNVB (assistent-bondscoach)
KNVB (bondscoach)
KNVB (bondscoach)
KNVB (bondscoach) 2
PSV 2
PSV
PSV
PSV
Glasgow Rangers (Schotland)
Glasgow Rangers (Schotland)
Glasgow Rangers (Schotland)
Glasgow Rangers (Schotland + technisch directeur) 3
KNVB (bondscoach) 4
KNVB (bondscoach)
KNVB (bondscoach)
Borussia Mnchengladbach (Duitsland) 5
Verenigde Arabische Emiraten (bondscoach) 6
Zuid-Korea (bondscoach) 7
Zenith Sint-Petersburg (Rusland)
Zenith Sint-Petersburg (Rusland)
Zenith Sint-Petersburg (Rusland)
Zenith Sint-Petersburg (Rusland) 8
Belgi (bondscoach) 9
AZ 10
1 Ontslagen op 22 augustus 1991.
2 Op 15 december 1994 stapte Advocaat als bondscoach over naar PSV.
3 Uit dienst getreden op 15 december 2001.
4 Aangesteld op 1 februari 2002.
5 Aangesteld op 2 november 2004 en opgestapt op 18 april 2005.
6 Aangesteld op 14 juli 2005 en op 13 september 2005 opgestapt om bondscoach te worden van Zuid-Korea.
7 Aangesteld op 13 september 2005.
8 Op 9 augustus 2009 werd Dick Advocaat ontslagen als trainer van Zenith Sint-Petersburg
9 Per 1 oktober 2009 begon Dick Advocaat als bondscoach van Belgie
10 Op 8 december 2009 werd Dick Advocaat aangesteld als trainer van AZ.
 
Terug naar de spelerspagina                                                        Terug naar de beginpagina