Rinus Michels
 
Geboren: 9 januari 1928 in Amsterdam (Nederland).
Overleden: 3 maart 2005 in Aalst (België).
Positie: Spits.
Amateurclubs: Ajax (jeugd) en Zandvoortmeeuwen.
Debuut als prof: 9 juni 1945: ADO Den Haag - Ajax 3-8.
Laatste wedstrijd als prof: 16 maart 1958: Ajax - NOAD 1-0.
Interlanddebuut: 8 juni 1950: Zweden - Nederland 4-1.
Laatste interland: 30 mei 1954: Zwitserland - Nederland 3-1
Interlands: 5.
Interlanddoelpunten: 0.
Landskampioen (als speler), 2 keer: 1947 en 1958.
Landskampioen (als trainer), 5 keer: 1966, 1967, 1968 en 1970 (met Ajax), 1974 (Barcelona).
Bekerwinnaar, 5 keer: 1967, 1970, 1971 (met Ajax), 1978 (Barcelona) en 1983 (1. FC Köln).
Europees Kampioen: 1988 (Nederlands elftal).
Europa Cup I: 1971 (Ajax).
Daarnaast was Rinus Michels Ridder in de Orde van Oranje Nassau (1974), Coach van de Eeuw (1999), UEFA Lifetime Award (2002), Erelid Ajax (2000), International Hall of Football Champions (1998), Zilveren sportmedaille Amsterdam (1989).

Speler

Seizoen
Club
Wedstrijden
Doelpunten
1949/'50
1950/'51
1951/'52
1952/'53
1953/'54
1954/'55
1955/'56
1956/'57
1957/'58
Ajax
Ajax
Ajax
Ajax
Ajax
Ajax
Ajax
Ajax
Ajax
NB
NB
NB
NB
NB
NB
NB
NB
NB
NB
NB
NB
NB
NB
NB
NB
NB
NB
Totaal Nederland
269
121

Trainer

Seizoen Club
1960/'61
1961/'62
1962/'63
1963/'64
1964/'65
1965/'66
1966/'67
1967/'68
1968/'69
1969/'70
1970/'71
1971/'72
1972/'73
1973/'74
1974/'75
1974/'75
1975/'76
1976/'77
1977/'78
1978/'79
1979/'80
1980/'81
1981/'82
1982/'83
1983/'84
1984/'85
1985/'86
1986/'87
1987/'88
1988/'89
1989/'90
1990/'91
1991/'92
JOS (Amsterdam, amateurs)
JOS (Amsterdam, amateurs)
JOS (Amsterdam, amateurs)
JOS (Amsterdam, amateurs)
AFC (Amsterdam, amateurs) 1
Ajax 2
Ajax
Ajax
Ajax
Ajax
Ajax
Barcelona (Spanje)
Barcelona (Spanje)
Barcelona (Spanje)
Nederlands Elftal (bondscoach) 3
Barcelona (Spanje)
Ajax (technisch directeur) 4
Barcelona (Spanje)
Barcelona (Spanje)
Los Angeles Aztecs (Ver. Staten) 5
Los Angeles Aztecs (Ver. Staten) 6
1. FC Köln (West-Duitsland) 7
1. FC Köln (West-Duitsland)
1. FC Köln (West-Duitsland)
1. FC Köln (West-Duitsland) 8
KNVB (Technisch directeur)
KNVB (Technisch directeur)
Nederlands Elftal (bondscoach)
Nederlands Elftal (bondscoach)
Bayer Leverkusen (West-Duitsland) 9
Geen club
Nederlands Elftal (bondscoach)
Nederlands Elftal (bondscoach)
1 Aangesteld  in de december 1964, tot mei 1965.
2 Aangesteld op 22 januari 1965.
3 Aangesteld op 27 maart 1974, tot 7 juli 1974.
4 Aangesteld op 1 september 1975.
5 Aangesteld op 14 november 1978.
6 Vertrokken op 1 september 1980.
7 Aangesteld op 14 oktober 1980.
8 Ontslagen op 23 augustus 1983.
9 Ontslagen op 13 april 1989.
 
Terug naar de spelerspagina                                                    Terug naar de beginpagina