Beschrijving: Beschrijving: Beschrijving: Beschrijving: Beschrijving: Beschrijving: Beschrijving: Beschrijving: image001

 

FC Twente

 

 

 

Opgericht: 1 juli 1965 (als fusie tussen SC Enschede en Enschedese Boys).

Landskampioen (2 keer): 1926 en 2010.

Bekerwinnaar (3 keer): 1977, 2001 en 2011.

Nederlandse Super Cup (1 keer): 2011.

Seizoen

Trainer

Voorzitter

Competitie

Punten (doelsaldo)

Beker

Europa Cup

Topscorer

1965/’66

Friedrich Donenfeld

Cor Hilbrink

11e

30-24 (43-61)

Groepsfase

-

H. Roordink (11)

1966/’67

Friedrich Donenfeld

Cor Hilbrink

13e

34-29 (47-62)

1e Ronde

-

J. Jeuring (10)

1967/’68

Kees Rijvers

Cor Hilbrink

8e

34-34 (56-58)

½ Finale

-

D. van Dijk (22)

1968/’69

Kees Rijvers

Cor Hilbrink

3e

34-47 (69-38)

3e Ronde

-

D. van Dijk (30)

1969/’70

Kees Rijvers

Cor Hilbrink

4e

34-42 (62-43)

2e Ronde

1e Ronde Jaarbeursstedenbeker

A. Nagy (17)

1970/’71

Kees Rijvers

Cor Hilbrink

5e

34-48 (48-18)

2e Ronde

Ό Finale Jaarbeursstedenbeker

J. Jeuring (17)

1971/’72

Kees Rijvers

Cor Hilbrink

3e

34-48 (50-13)

1e Ronde

-

R. van de Kerkhof (10)

1972/’73

Spitz Kohn

Cor Hilbrink

3e

34-50 (53-22)

Ό Finale

½ Finale UEFA Cup

J. Jeuring (13)

1973/’74

Spitz Kohn

Jan Masman

2e

34-54 (65-27)

3e Ronde

1/8 Finale UEFA Cup

J. Zuidema (14)

1974/’75

Spitz Kohn

Jan Masman

4e

34-42 (56-35)

Finale

Finale UEFA Cup

J. Zuidema (10)

1975/’76

Spitz Kohn

Jan Masman

4e

34-46 (64-32)

3e Ronde

-

J. Jeuring (20)

1976/’77

Spitz Kohn

Ferdinand Fransen

9e

34-33 (52-41)

Winnaar

-

A. Mόhren (13)

1977/’78

Spitz Kohn

Ferdinand Fransen

4e

34-45 (61-32)

2e Ronde

½ Finale Europa Cup II

A. Gritter (15)

1978/’79

Spitz Kohn

Ferdinand Fransen

12e

34-30 (54-58)

Finale

1e Ronde UEFA Cup

A. Gritter (14)

1979/’80

Spitz Kohn

Hennie Hollink

Ferdinand Fransen

6e

34-39 (49-41)

3e Ronde

1e Ronde Europa Cup II

H. Thoresen (11)

1980/’81

Hennie Hollink

Ferdinand Fransen

6e

34-39 (60-49)

3e Ronde

2e Ronde UEFA Cup

H. Thoresen (15)

1981/’82

Rob Groener

Ferdinand Fransen

12e

34-31 (50-58)

3e Ronde

-

M. Sanchez Torres (15)

1982/’83

Rob Groener

Spitz Kohn

Ferdinand Fransen

16e

34-25 (36-60)

3e Ronde

-

M. Koopman (7)

1983/’84

Fritz Korbach

Ferdinand Fransen

2e (1e div.)

32-47 (82-41)

Ό Finale

-

B. Ashcroft (21)

1984/’85

Fritz Korbach

Frans Hartman

8e

34-34 (60-64)

3e Ronde

-

W. Carbo (15)

1985/’86

Fritz Korbach

Frans Hartman

14e

34-27 (36-69)

2e Ronde

-

M. Koopman (8)

1986/’87

Theo Vonk

Frans Hartman

7e

34-36 (39-44)

3e Ronde

-

U. Wilson (8)

1987/’88

Theo Vonk

Frans Hartman

3e

34-41 (63-40)

2e Ronde

-

P. Keur (17)

1988/’89

Theo Vonk

Frans Hartman

3e

34-40 (47-25)

3e Ronde

-

P. Keur (16)

1989/’90

Theo Vonk

Hans van den Berg

3e

34-42 (48-43)

3e Ronde

1e Ronde UEFA Cup

C. Nielsen (14)

1990/’91

Theo Vonk

Hans van den Berg

6e

34-36 (58-48)

2e Ronde

1e Ronde UEFA Cup

C. Nielsen (16)

1991/’92

Theo Vonk

Hans van den Berg

6e

34-35 (53-49)

3e Ronde

-

Y. Mulder (18)

1992/’93

Rob Baan

Hans van den Berg

5e

34-42 (64-39)

Ό Finale

-

P. Polley (11)

R. de Boer (11)

1993/’94

Rob Baan

Hans van den Berg 1

Cees Anker 1

5e

34-39 (57-43)

1/8 Finale

1e Ronde UEFA Cup

E. Vurens (10)

1994/’95

Issy ten Donkelaar

Cees Anker

5e

34-42 (66-50)

1/8 Finale

1e Ronde UEFA Cup

M. Boerebach (12)

1995/’96

Issy ten Donkelaar 2

Hans Meyer 2

Cees Anker

10e

34-48 (46-55)

Ό Finale

-

A. Bruggink (12)

1996/’97

Hans Meyer

Cees Anker

3e

34-65 (60-33)

1/8 Finale

-

J. Bosman (20)

1997/’98

Hans Meyer

Cees Anker

9e

34-43 (41-42)

½ Finale

3e Ronde UEFA Cup

J. Bosman (6)

A. Sumiala (6)

J. van Halst (6)

1998/’99

Hans Meyer

Cees Anker

8e

34-52 (51-45)

3e Ronde

-

J. Vennegoor of Hesselink (21)

1999/’00

Hans Meyer 3

Fred Rutten 3

Herman Wessels

6e

34-60 (57-37)

2e Ronde

-

J. Vennegoor of Hesselink (19)

2000/’01

Fred Rutten

Herman Wessels

11e

34-41 (47-60)

Winnaar

-

J. Vennegoor of Hesselink (15)

2001/’02

John van 't Schip

Herman Wessels

12e

34-42 (41-41)

1/8 Finale

2e Ronde UEFA Cup

J. de Gier (6)

2002/’03

Rene Vandereijcken

Herman Wessels

12e

34-41 (36-45)

1e Ronde

-

E. Cairo (7)

2003/’04

Rene Vandereijcken

Herman Wessels 4

Joop Munsterman 4

8e

34-48 (56-53)

Finale

-

B. N'Kufo (14)

2004/’05

Rini Coolen

Joop Munsterman

6e

34-54 (48-38)

1/8 Finale

-

B. N'Kufo (16)

2005/’06

Rini Coolen 5

Jan van Staa 5

Joop Munsterman

9e

34-47 (44-36)

1/8 Finale

-

B. N'Kufo (12)

2006/’07

Fred Rutten

Joop Munsterman

4e

34-66 (67-37)

1/8 Finale

Voorronde UEFA Cup

B. N'Kufo (22)

2007/’08

Fred Rutten

Joop Munsterman

4e

34-62 (52-32)

2e Ronde

1e Ronde UEFA Cup

B. N'Kufo (22)

2008/’09

Steve McClaren

Joop Munsterman

2e

34-69 (62-31)

Finale

3e Voorronde CL

1/16 Finale UEFA Cup

B. N'Kufo (16)

2009/’10

Steve McClaren

Joop Munsterman

Kampioen

34-86 (63-23)

½ Finale

3e Voorronde CL

1/16 Finale EL

B. Ruiz (24)

2010/’11

Michel Preud’homme

Joop Munsterman

2e

34-71 (65-34)

Winnaar

Groepsfase CL

1/8 Finale EL

M. Janko (14)

2011/’12

Co Adriaanse

Steve McClaren

Joop Munsterman

6e

34-60 (82-46)

1/8 Finale

4e Voorronde CL

1/8 Finale EL

L. de Jong (25)

2012/’13

Steve McClaren

Alfred Schreuder

Joop Munsterman

6e

34-62 (60-33)

3e Ronde

Groepsfase EL

L. Castaignos (13

2013/’14

Michel Jansen

Joop Munsterman

3e

34-63 (72-37)

2e Ronde

-

D. Tadic (16)

2014/’15

Alfred Schreuder

Joop Munsterman

8e

20-34 (36-25)

 

Play-Offs EL

 

De cijfers zijn bijgewerkt tot 31 januari 2015.

 

Vanaf het seizoen 1994/’95 3 punten voor een overwinning, hiervoor 2.

 

1 Op 1 januari 1994 volgde Cees Anker Hans van den Berg op als voorzitter.

2 Op 15 januari 1996 werd Issy ten Donkelaar ontslagen en vervangen door Hans Meyer.

3 Op 11 september 1999 vertrok Hans Meyer en werd opgevolgd door Fred Rutten.

4 Op 1 januari 2004 volgde Joop Munsterman Herman Wessels op als voorzitter.

5 Op 1 februari 2006 nam Rini Coolen ontslagen als trainer en werd opgevolgd door Jan van Staa.

6 Op 3 januari 2012 werd Co Adriaanse ontslagen en vervangen door Steve McLaren.

7 Op 26 februari 2013 nam Steve McClaren ontslag en werd opgevolgd door Alfred Schreuder.

 

Seizoen 2001-2002

De Selectie

Johan Cruijff Schaal 2001

Wedstrijdverslagen van alle competitiewedstrijden

 

Seizoen 2002-2003

De Selectie

Wedstrijdverslagen van alle competitiewedstrijden

 

Seizoen 2003-2004

De Selectie

Wedstrijdverslagen van alle competitiewedstrijden

 

Seizoen 2004-2005

De Selectie

Wedstrijdverslagen van alle competitiewedstrijden

 

Seizoen 2005-2006

De Selectie

Wedstrijdverslagen van alle competitiewedstrijden

 

Seizoen 2006-2007

De Selectie

Wedstrijdverslagen van alle competitiewedstrijden

 

Seizoen 2007-2008

De Selectie

Wedstrijdverslagen van alle competitiewedstrijden

 

Seizoen 2008-2009

De Selectie

Wedstrijdverslagen van alle competitiewedstrijden

 

Seizoen 2009-2010

De Selectie

Wedstrijdverslagen van alle competitiewedstrijden

 

Seizoen 2010-2011

De Selectie

Johan Cruijff Schaal 2010

Wedstrijdverslagen van alle competitiewedstrijden

 

Seizoen 2011-2012

De Selectie

Johan Cruijff Schaal 2011

Wedstrijdverslagen van alle competitiewedstrijden

 

Seizoen 2012-2013

De Selectie

Wedstrijdverslagen van alle competitiewedstrijden

 

Seizoen 2013-2014

De Selectie

Wedstrijdverslagen van alle competitiewedstrijden

 

Seizoen 2014-2015

De Selectie

Wedstrijdverslagen van alle competitiewedstrijden

 

Terug naar de pagina clubs en landen                                                          Terug naar de beginpagina